Välkommen!

itiden startades 1996 och har sedan dess arbetat primärt med webbutveckling och mobil apputveckling för reklambyråer, interaktiva byråer och teknikföretag. Bland våra kunder finns Semcon, DigitasLBi, Where is my pony, DDB, inUse, Zooma, Milk, CP+B Europe, Right Thing United, Mediart, Forsman & Bodenfors, Ellermore, Sandberg Trygg, Hello There och Dear Friends. Med våra kunder bygger vi allt från stora komplexa siter till enklare kampanjer.

CMS - framför allt Drupal, WordPress och EPiServer.
Framework - bland annat Laravel och ASP.NET MVC.
Mobilt - iOS och Android.

Jobba hos oss

Vi är alltid på jakt efter duktiga utvecklare.
Är det kanske Dig vi letar efter eller känner du någon som du tror skulle passa?
Maila då gärna jobb@itiden.se.

Kontakta oss

itiden AB
Kungstorget 11-12
411 10 Göteborg
Telefon: 031-7740950
E-post: info@itiden.se
Facebook: facebook.com/itiden

Kontakta våra medarbetare

Jonas Burman, VD / Projektledare	jonas@itiden.se             0709-597000
Andreas Almér, Projektledare		andi@itiden.se		    0709-597005
Jens Berntzen, Projektledare		jens@itiden.se              0761-711227
Andreas Bergqvist, Utvecklare		andreas@itiden.se           0709-597008
David Karlsson, Utvecklare		david@itiden.se             0739-849351
Filip Engberg, Utvecklare        	filip@itiden.se		    0703-512107
Daniel Brodin, Utvecklare        	daniel@itiden.se	    0709-597001
Henrik Littke, Utvecklare		henrik@itiden.se	    0706-789198
Jasmin Corhasanovic, Utvecklare		jasmin@itiden.se	    0722-511212
Jonas Orrstam, Utvecklare		orrstam@itiden.se           0735-263917
Tobias Anjemark, Utvecklare		tobias@itiden.se	    0709-597009
Jakob Johansson, Utvecklare		jakob@itiden.se